Felietony

Tydzień Innowacji! Oddajemy w Państwa ręce cykl felietonów dotyczących innowacyjności w branży meblowej. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo czas, aby zapoznać się z podpowiedziami, jak usprawnić działanie firmy z branży meblarskiej dzięki zastosowaniu systemów informatycznych oraz uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych. Zapraszamy do codziennej lektury!

 

2014 Lis 19

Tydzień innowacji - podsumowanie

neronIT – nie tylko dostarczamy innowacyjne systemy internetowe – projektujemy rozwiązania które działają. 
Architekci rozwiązań internetowych dla biznesu dziękują za uwagę.

2014 Lis 18

Czas na dotacje

Według informacji zamieszczanych na stronach PARP oraz różnorodnych organizacji związanych z dystrybucją środków unijnych w nowej perspektywie finansowej „Horyzont 2014-2020”, przedsiębiorstwa będą mogły pozyskać środki na dotację w ramach nowego programu operacyjnego Inteligentny Rozwój.

2014 Lis 17

ERP i nie tylko - systemy zarządzania produkcją

Wszystkie z systemów neronIT mają możliwość integracji, z jednej strony, z systemami klasy ERP, z drugiej zaś ze wszystkimi maszynami, które były omawiane w poprzednich felietonach. Zastosowanie nowatorskich rozwiązań dostarczanych na polski rynek przez neronIT wraz ze swoimi partnerami, a przede wszystkim z olsztyńską firmą ITM (Saturn), jest wystarczającą przesłanką innowacyjności technologicznej, organizacyjnej i procesowej.

2014 Lis 16

Czas na okleinowanie

Czym jest okleiniarka? Jest to maszyna na którą składa się zestaw agregatów, przez które kolejno przechodzi formatka meblowa w celu nałożenia na poszczególne krawędzie obrzeża o różnej grubości, szerokości i sposobie wykończenia.

2014 Lis 15

Bima Cut - w kierunku minifabryki

Bima Cut, mimo swej 10 letniej już historii, jest nadal rozwiązaniem bardzo innowacyjnym i to w każdym z trzech, znanych nam już wymiarach innowacyjności: technologicznej, organizacyjnej i procesowej. Maszyna ta pozwala na prowadzonie przez jedną osobę produkcję mebli.

2014 Lis 14

Centra wiertarskie i obróbcze – czas aby powiercić dziurę… w brzuchu!

Szeroko rozumiane maszyny CNC sterowane numerycznie, do których zaliczamy centra wiertarskie i obróbcze, mają jedną wspólną cechę z pilarkami panelowymi – szeroką różnorodność producentów, typów i rodzajów. Tym samym wybór i dopasowanie maszyny do prowadzonej produkcji czy rodzaju świadczonych usług to bardzo skomplikowana sprawa.

2014 Lis 13

Pilarka panelowa – pierwszy krok w stronę wydajności

Pilarka panelowa to sterowane komputerowo urządzenie, którego celem jest rozkrój płyty meblowej na formatki, w oparciu o plan rozkroju. Plan ten może być opracowany przez komputer pilarki, bądź wyposażony w optymalizator komputer biurowy.

2014 Lis 12

Pilarka stolikowa

Na początku była pilarka stolikowa!

Pilarka stolikowa zwana popularnie, acz z naukowego punktu widzenia niepoprawnie, pilarką formatową, jest podstawowym narzędziem pracy w każdym, a szczególnie w rozpoczynającym działalność przedsiębiorstwie branży meblowej. Rozkrój płyty meblowej lub elementów drewna litego to podstawowe zadanie jakie stawia się temu urządzeniu.

2014 Lis 11

Tydzień Innowacji - Prolog

Rozpoczynamy publikację tygodniowego cyklu felietonów, których celem jest przybliżenie zagadnienia innowacyjnych wdrożeń, opartych o systemy informatyczne, w tym internetowe aplikacje dla branży meblowej.